Stolarka aluminiowa w budownictwie biurowym

Aluminium jest metalem o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Wyróżnia je niewielka masa, wysoka wytrzymałość, a także dobra izolacja akustyczna i energooszczędność. Jest to też materiał bezpieczny i estetyczny. Takie połączenie sprawia, że aluminium dobrze sprawdza się w produkcji stolarki stanowiącej ważny element wykończenia każdego budynku.

Warto dodać, że fasady wykonane z tego materiału nie wymagają regularnego malowania, ponieważ zawsze świetnie wyglądają. Konstrukcje aluminiowe są wyjątkowo trwałe, ponieważ wykazują odporność na wilgoć, promieniowanie UV, odkształcanie, czy rdzewienie. Dzięki temu, inwestycje biurowe nawet po kilku latach od wybudowania wyglądają jak nowe, a tym samym godnie reprezentują swojego właściciela.

Dowody profesjonalizmu, czyli jak dobrze wybrać wykonawcę stolarki aluminiowej?

Podczas poszukiwania sprawdzonych usług z zakresu stolarki aluminiowej warto wziąć pod uwagę przede wszystkim te firmy, które oferują kompleksowe wsparcie w tym zakresie, a więc zapewniają nie tylko wykonawstwo, ale także dostarczają projekt i obsługę serwisową. Jest to szczególnie ważne w przypadku inwestycji związanych z budownictwem biurowym, które są bardzo kosztowne i wymagają ścisłego przestrzegania norm. O poziomie profesjonalizmu firmy zajmującej się stolarką bardzo wiele mówią też zrealizowane przez nią inwestycje.

Dowody profesjonalizmu, czyli jak dobrze wybrać wykonawcę stolarki aluminiowej?

W Poznaniu i okolicach wyróżnia się pod tym względem firma Aluframe, która w swoim portfolio budowlanym posiada takie inwestycje jak:

  • Eureka technology Park II w Poznaniu, a w nim 3-kondygnacyjny budynek główny o powierzchni 8600 kmw. Aluframe zapewnił tu dostawę oraz montaż aluminiowej stolarki okiennej, drzwiowej i przeciwpożarowej, liczącej łącznie 900 mkw. Firma wyposażyła też biurowiec w świetliki dachowe i daszki szklane, a także w stałe żaluzje dachowe, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pracy około 600 pracowników.
  • Centrum Usług Biznesowych w Złotnikach, w którym Aluframe wykonał stolarkę przeciwpożarową, okienną i drzwiową, a także szklano-aluminiowe fasady na klatkach schodowych. Realizacja projektu objęła powierzchnię blisko 1300 mkw i istotnie podwyższyła standard biurowca, w tym sal konferencyjnych, powierzchni typu open-space, czy dedykowanych firmom start-upowym.
Wykorzystanie
  • Inea Park, czyli kompleks budynków biurowo-usługowych klasy A, w których Aluframe zamontował świetliki, fasady aluminiowo-szklane oraz stolarkę drzwiową i okienną. Stolarka wypełniła obszar prawie 2000 mkw i istotnie podwyższyła funkcjonalność przestrzeni przeznaczonych na DATA Center.
  • Inkubator Biznes i Nauka, 2-kondygnacyjny biurowiec klasy A, który firma wyposażyła w fasady aluminiowo-szklane, a także solidne szyby ważące ponad 600 kg, co pozwoliło na skuteczne oddzielenie strefy biur od strefy laboratoriów.

Stolarka solidna i niezależna

Mile widziane jest także, aby firma wykonująca usługę stolarki aluminiowej posiadała własną pracownię projektową, dobrze wyposażoną halę produkcyjną, a także zapewniała ekipę montażową. Gwarantuje to profesjonalne przygotowanie do realizacji indywidualnych zamówień dla inwestorów, generalnych wykonawców, czy dużych firm budowlanych.

Stolarka solidna i niezależna

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni