Kryta pływalnia na Ratajach Montaż fasad aluminiowych i stolarki okiennej

Kryta pływalnia na Ratajach

Aluframe realizowało dostawę i montaż fasad aluminiowo-szklanych zewnętrznych oraz stolarki wewnętrznej dla Krytej Pływalni na poznańskich Ratajach. Zakres inwestycji to ok. 900m2.

Nowy obiekt na Ratajach to basen szkoleniowo – rekreacyjny z dominującą funkcją sportową dla młodzieży, powiększony o część przeznaczoną na fitness i zespół saun. Pływalnia jest wyposażona w 2 baseny: 6 – torowy basen pływacki o wymiarach 25x16 m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który umożliwi najmłodszym naukę pływania. W obiekcie znajdują się również przebieralnie grupowe dla grup zorganizowanych, przebieralnie kabinowo-szafkowe oraz zespół przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających, jest zespól saun, sala fitness oraz niewielka kawiarnia.

Autorem projektu architektonicznego była warszawska firma ATJ Architekci, która zaprojektowała m.in. Termy Maltańskie i Atlas Arenę w Łodzi. Budowa nowej pływalni na Ratajach zakończyła się w 2019 roku i kosztowała ponad 23 mln. złotych.

więcej

  • Okres realizacji: 2018 - 2019
  • Adres: Poznań, os. Piastowskie 14
  • Powierzchnia: 900 m2
  • Inwestor: Poznańskie Inwestycje Miejskie
  • Projekt: ATJ Architekci

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni